Pożegnanie klas VIII

linia-ruchomy-obrazek-0447VIII a,b

W tym roku szkolnym pożegnanie ósmoklasistów było wydarzeniem wyjątkowym. Duże obostrzenia związane
z zachowaniem bezpieczeństwa w związku z ryzykiem zarażenia koronawirusem, trwające od marca zdalne nauczanie ograniczające kontakty między uczniami spowodowały, że było to zakończenie pełne emocji, którym niejednokrotnie towarzyszyły łzy.

Wyjątkowo nie było w czasie tego spotkania akademii.
Było za to wzruszające wystąpienie Pani Dyrektor, w którym przypomniała najciekawsze wydarzenia z życia szkolnego klas, były  podziękowania  uczniów, była także kilkunastominutowa prezentacja wykonana dla ósmoklasistów, w czasie której mogli przypomnieć sobie chwile spędzone w SP 28.

Oczywiście wzruszającym momentem było wręczenie uczniom świadectw  ukończenia szkoły podstawowej i jak zawsze  moment ten uświadomił wszystkim uczestnikom spotkania, również grupie przybyłych rodziców, że to rzeczywiście koniec pewnego etapu w życiu klasy VIII a i VIII b. Niektórzy uczniowie wraz ze świadectwami otrzymali nagrody książkowe za osiągnięcie najwyższych wyników w nauce.  Jak co roku Dyrektor szkoły wręczył dyplom oraz nagrodę rzeczową dla „Najlepszego z najlepszych”. W tym roku tytuł ten otrzymał Kerem Özdoğan z klasy VIII b.

Wielkie emocje związane z zakończeniem szkoły przez ósmoklasistów udzieliły się również wychowawczyniom.
W czwartej klasie objęły opieką wychowawczą małe dzieci, żegnały  natomiast  wspaniałą  młodzież,  która  pozostawiła po sobie wiele ciekawych, niezapomnianych  wspomnień. Wzruszenie nie ominęło również pań, które pełniły role wychowawców w klasach I – III.

Uroczystość zakończyły wspaniałe, wzruszające podziękowania przygotowane przez uczniów i ich rodziców dla wychowawczyń, które niewątpliwie zostaną w pamięci na zawsze.

A naszym kochanym Absolwentom życzymy wszystkiego dobrego, a przede wszystkim zdrowia, wiary w dobrą przyszłość, realizacji marzeń i konsekwencji w drodze do osiągania wszystkich zaplanowanych celów. (Dorota Zabielna)