SP28 Zabrze

Pasowanie na ucznia

linia-ruchomy-obrazek-0447

Pasowanie na ucznia

W piątek 9 października o godz. 9.00 2020 roku w naszej szkole odbyło się Pasowanie na ucznia. To bardzo ważna uroczystość dla uczniów pierwszej klasy. Dzieci prezentowały swoje umiejętności przed przybyłą publicznością. Były to wiersze, piosenki, układy taneczne, a nawet układ ruchowy z recytacją
w gwarze śląskiej. W prowadzeniu uroczystości pomogli starsi koledzy i koleżanki z trzeciej klasy, którzy przeprowadzili krótki egzamin
pt. ,,Z przedszkolaka na Uczniaka”

Wzniosłym momentem było złożenie uroczystego ślubowania i pasowanie ołówkiem , którego dokonała pani dyrektor Bożena Olichwer.

Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Od tego dnia dzieci z klasy pierwszej są oficjalnie włączone do grona uczniów  Szkoły Podstawowej nr 28 im. Miłośników Rokitnicy. Najmłodszym życzymy powodzenia w szkole i wielu sukcesów.  (Anna Derela)

linia-ruchomy-obrazek-0447