Dzień Górnika

Z okazji barbórkowego święta cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 28 im. Miłośników Rokitnicy w Zabrzu pragnie życzyć wszelkiej pomyślności oraz wytrwałości
w ciężkiej i niebezpiecznej pracy. Niech święta Barbara nieustannie otacza Was i Wasze Rodziny ochronnymi ramionami, zapewniając poczucie bezpieczeństwa, komfortu życiowego i pewności dnia jutrzejszego. Życzymy Bożego błogosławieństwa na każdy dzień!

Szczęść Boże Górnikom!

W naszej szkole pamiętamy o górnikach. Barbórka na liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

W kościele parafialnym pw. NSPJ w Rokitnicy dnia 4 grudnia 2020 roku odbyła się msza święta w intencji wszystkich górników. Po mszy wicedyrektor naszej szkoły H.Maśnica wręczyła górnikom przygotowane dla nich laurki z życzeniami od społeczności całej szkoły. Każdego roku gościliśmy grupę górników w naszej szkole na Barbórce, więc i tym razem życzenia udało się złożyć.

(H. Maśnica)

Górnicy w stroju galowym – prezentacja prac kl.2 b