Obchody urodzin Janoscha.

W marcu uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczcić 90 urodziny Janoscha. Z okazji jego urodzin nauczycielka zajęć z regionalizmu oraz nauczycielki zajęć języka mniejszości narodowej przygotowały dla uczniów wiele atrakcji, zarówno stacjonarnych jak i zdalnych.

Uczniowie klas młodszych mieli okazję wysłuchać audiobooka „Ach, jak cudowna jest Panama” oraz na jego podstawie narysować rysunki.

Uczniowie klas IV-VIII mieli okazję wziąć udział w konkursie plastycznym  „ Miś i tygrysek online”. Zwyciężczynią tego konkursu została  Alicja Kozioł z klasy VI b. Ponadto w klasach IV zostały przeprowadzone interaktywne  lekcje na temat biografii oraz dzieł Janoscha. Dla klas V-VI zorganizowane został projekt plastyczno – językowy z wykorzystaniem EscapeRooma, przy współpracy z Biblioteką Austriacką w Opolu. Efektem pracy było stworzenie w pokojach na platformie Teams grupowych krzyżówek z poznanym słownictwem z bajki Janoscha  „Ach, jak cudowna jest Panama”. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w projekt, który przyniósł im nie tylko satysfakcję ale bardzo dużo radości.  (H.Maśnica, L.Konieczny, D. Zakrzowska)