SP28 Zabrze

Dzień sportu!

linia-ruchomy-obrazek-0447

15 czerwca 2021r. w naszej szkole odbył się  „Dzień Sportu” dla całej społeczności uczniowskiej.  W tym roku szkolnym miał nieco  inną formę ze względu na pandemię i obostrzenia związane z COVID 19. Dzięki współpracy nauczycieli i uczniów klas ósmych jako ich asystentów, impreza świetnie się udała
i przebiegała bez zakłóceń. Zarówno uczniowie klas młodszych jaki i starszych uczestniczyli w rozgrywkach sportowych zorganizowanych na sali gimnastycznej i boisku szkolnym. Zawody sportowe zostały przeprowadzone na poziomie poszczególnych klas. Dzieci rywalizowały indywidualnie, wewnątrz swojej klasy, zbierając punkty uczestnicząc w następujących konkurencjach : tor przeszkód na czas, bieg wahadłowy, rzuty do kosza, skok w dal, przeskoki przez skakankę. Podsumowanie rywalizacji
i wyłonienie trzech najlepszych  wyników w każdej klasie zostało oficjalnie podsumowane na mobi dzienniku,
a następnie przekazane wychowankom przez wychowawców  klas.  Całą imprezę uświetniły graczki śląskie oraz turniej warcabów przeprowadzony przez świetlicę szkolną. (S. Durlej)

linia-ruchomy-obrazek-0447

Klasa Ia

linia-ruchomy-obrazek-0447

Klasa II a

 

Klasa II b

Dzieci z klasy 2 b wzięły udział w tzw. graczkach śląskich: skakały na skakance, w gumę do skakania, w klasy, grzyba,  kapsle czy też puszczały bańki mydlane. Na szkolnym podwórku odbyły się klasowe wyścigi drużyn i gra w dwa ognie. Ten dzień w szkole zorganizowany był na sportowo.

 

 

linia-ruchomy-obrazek-0447

Klasa III a

linia-ruchomy-obrazek-0447

TURNIEJ GRY W WARCABY

Podczas dnia sportu w naszej szkole, został przeprowadzony,  już po raz kolejny turniej gry w warcaby. Rozgrywki odbyły się na poziomie klas I –III i klas IV – VIII. 

Mistrzami  gry w warcaby zostali:

z  klas I – III  Xavier Moskal z klasy III a,

z  klas IV – VIII Kacper Burda z klasy VIII b.

(Małgorzata Strugała)

 

linia-ruchomy-obrazek-0447

Rozgrywki sportowe:

linia-ruchomy-obrazek-0447