SP28 Zabrze

Klasa 3a w Ogrodzie Botanicznym

linia-ruchomy-obrazek-0447

16 czerwca klasa III a wybrała się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego

w Zabrzu. Jechaliśmy autobusem linii 617. Po przejściu ulicą Piłsudskiego wkroczyliśmy do ogrodu punktualnie o godz. 10.00. A tam czekały na nas następujące atrakcje :

*piknik na trawie z widokiem na jeziorko,

*zakupienie frytek i lodów w sklepiku na terenie ogrodu,

* nabycie roślin w doniczce ,

*zabawa na placu zabaw.

Zwieńczeniem pobytu w tym wspaniałym miejscu były zajęcia edukacyjne na temat „Ptaki wokół nas”. Na pewno zapamiętamy nazwę ptaka, którego obserwowaliśmy przez dłuższą chwilę – muchołówka białoszyja oraz nazwę rośliny, paproci wodnej, która jest symbolem Ogrodu Botanicznego w Zabrzu – marsylia czterolistna. Okazuje się, że nasze miasto ma naprawdę piękne miejsca,  które warto odwiedzić.
(Ewa Rogacka)

linia-ruchomy-obrazek-0447