SP28 Zabrze

Spacer po zabytkach Rokitnicy.

linia-ruchomy-obrazek-0447

W ramach zajęć regionalnych i zgodnie z rozkładem nauczania odbyły się wycieczki do miejsc ważnych w naszej dzielnicy. Klasy drugie we wtorek 22 czerwca 2021 roku przeszły najpierw do Kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rokitnicy, gdzie o historii kościoła opowiadał
ks Z.Sordon. Później przeszły przez zabytkowe osiedle Ballestrema, gdzie podziwiały architekturę tego miejsca
i „domy ze stali”. Uczniowie odpoczęli w Szensztacie, czyli
w pięknym miejscu. Sanktuarium jest otwarte przez cały dzień, aż do zmroku. To miejsce o szczególnym mikroklimacie, gdzie nawet w czasie upałów jest orzeźwiające powietrze. Teren zachęca do wypoczynku i relaksu.

Niestety następnego dnia uczniowie klasy 1a i 3a poszli tylko do kościoła, ze względu na zmianę pogody, która nie zachęcała do dalszego spaceru. Uczniowie mogli również zrobić pamiątkowe zdjęcia przy muralu poświęconym Warszycowi, czyli Stanisławowi Sojczyjskiemu – kapitanowi piechoty Armii Krajowej, organizatorowi i dowódcy Konspiracyjnego Wojska Polskiego.

Mieszkamy w pięknej dzielnicy i warto zaprosić całe rodziny na taki spacer po zabytkach Rokitnicy. (H. Maśnica)

 

linia-ruchomy-obrazek-0447