SP28 Zabrze

Szkolne obchody Święta Niepodległości

linia-ruchomy-obrazek-0447

Z okazji 103 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w tym roku uczciliśmy to wydarzenie nieco inaczej. Z uwagi na stan epidemii nie było akademii. Wzięliśmy jednak jako społeczność szkolna udział
w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Ponadto na wybranych zajęciach lekcyjnych przypomniane zostały wydarzenia z listopada 1918 r. oraz osoby, które miały olbrzymi wpływ na odzyskanie niepodległości.
Dodatkowo na 3, 4 i 5 przerwie w bibliotece szkolnej, w przydzielonych grupach klasowych były wspólnie wykonywane pieśni patriotyczne. Chętni uczniowie wykonywali utwory przy wsparciu grającej na gitarze pani z biblioteki oraz pod nadzorem pani Łukaszek. Specjalnie na tę okazję zostały przygotowane przez panią Kwaśniak śpiewniki pieśni i piosenek patriotycznych. Ponadto szkolne obchody święta niepodległości wszyscy uczciliśmy odpowiednim strojem – galowym lub
w kolorystyce biało – czerwonej.

Dorota Zabielna
linia-ruchomy-obrazek-0447