Dzień: 2021-11-12

Zbiórka dla schroniska zwierząt

Akcja „Sprzątanie Świata 2021”

linia-ruchomy-obrazek-0447ODDAJ  UŻYWANY  TELEFON  KOMÓRKOWY – POMAGAJĄC INNYM – POMAGASZ  SWOJEJ  SZKOLE

Nasza szkoła przystąpiła do międzynarodowej akcji Sprzątanie Świata 2021, która polega na uczestnictwie w XVII edycji ogólnopolskiego konkursu pod hasłem „Oddaj używany telefon komórkowy – pomagając innym – pomagasz swojej szkole”.

Konkurs polega na zebraniu przez społeczność szkolną starych, używanych, niepotrzebnych telefonów komórkowych, bez baterii w zamian za atrakcyjne nagrody (zwycięzca konkursu – szkoła, która uzbiera największą ilość telefonów otrzyma nagrodę główną w kwocie 2 tys. zł.).

Telefony po ewentualnej naprawie i usunięciu wszelkich danych mogą trafić do krajów rozwijających się w Afryce i Azji, gdzie będą mogły służyć innym dzieciom.

Każda szkoła za każdy kilogram zebranych telefonów otrzyma 5 zł. w postaci kuponów Sodexo. Warunkiem odebrania z placówki przez organizatora telefonów jest uzbieranie ich w ilości minimum 4 kg.

Akcja trwa do 19 listopada 2021 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji. Podejmując decyzję o przyniesieniu telefonu/telefonów prosimy o wkładanie ich do woreczków, np. foliowych oraz umieszczeniu karteczki z imieniem i nazwiskiem ucznia oraz zapisaną klasą.

Dorota Zabielna