Dzień: 2021-11-21

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

linia-ruchomy-obrazek-044721 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Święto zostało ustanowione w 1973 roku jako World Hello Day w Stanach Zjednoczonych, z inicjatywy amerykańskich studentów jako reakcja na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i nienawiść szkodzą, nie budują. Propagowanie życzliwości miało za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny.
Obecnie Światowy Dzień Życzliwości
i Pozdrowień
jest obchodzony w ponad 180 krajach na świecie. W Polsce po raz pierwszy
w 2006 roku w Wrocławiu.
Uczniowie klas pierwszych i drugiej naszej szkoły na zajęciach języka niemieckiego przy okazji poznawania i utrwalania form pozdrowień przygotowali plakietki
Welt Hallo Tag.

Pamiętajmy – bądźmy życzliwi i pozdrawiajmy się codziennie, nie tylko od święta.

Ewa Szmidt-Sabat