Download Category: Biblioteka-2013–2014

Konkurs w kl. 2b

W poniedziałek  22 lutego 2021 roku w klasie 2b odbył się

KLASOWY KONKURS z okazji

MIĘDZYNARODOWEGO DNIA JĘZYKA OJCZYSTEGO.

Zadaniem dzieci z klasy było przepisać tekst o Polsce zgodnie z zasadami kaligrafii. Wszyscy bardzo się starali. I miejsce zajęła Wiktoria Lejda, II miejsce ex aequo  Maja Ignasiak i Pola Szlacheta

Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych klasowych konkursach

Bal przebierańców w kl.II b

W poniedziałek 15 lutego 2021 roku dzieci z klasy II b miały klasowy bal przebierańców. W klasie było kolorowo i wesoło, wszyscy mieli ciekawe stroje karnawałowe. Podczas zabawy były tańce, zabawy integracyjne z gazetami, balonami, krzesełkami. Był też poczęstunek i loteria fantowa. Wszystkim zabawa bardzo się podobała. (I. Dąbkowska)

Tłusty Czwartek i Walentynki w IIb

Uczniowie z klasy 2 b podczas nauki stacjonarnej nie tylko się uczą. Chętnie też spędzają czas na słodkim poczęstunku pączkami i faworkami podczas tłustego czwartku.

Następnego dnia świętowali walentynki. Każde dziecko otrzymało miłą niespodziankę walentynkową. (I. Dąbkowska)

Ozdoby świąteczne klas IV i VI

Klasy 4 i 6 na lekcji techniki wykonywały ozdoby świąteczne.

Prace klas 4:

Prace klas 6:

Tradycje bożonarodzeniowe.

W świetlicy szkolnej powstała ciekawa prezentacja na temat tradycji bożonarodzeniowych.

Tradycje bożonarodzeniowe
w Polsce

WESOŁYCH ŚWIĄT ŻYCZĄ UCZNIOWIE KLASY I A

Uczniowie zarówno bombki jak i swoje kartki  świąteczne wykonali w programie Paint, natomiast Mikołaje i choinki zostały wykonane z bloku kolorowego. Prace wyszły przepiękne. (A. Derela)

Ozdoby świąteczne kl.2b

Najserdeczniejsze życzenia szczęścia, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku życzą dzieci z klasy 2 b wraz z rodzicami
i wychowawczynią I. Dąbkowską.

.

Podczas zajęć z plastyki na Teams powstawały nasze prace plastyczne, które z radością prezentujemy na stronie naszej szkoły: mikołajki, bałwanki, aniołki, bombki, łańcuchy.

Radosnych Godōw!

Winszuja, coby Wōm nowo porodzōny Pōnbōczek błogosławiyli. Cobyście znŏdli moc gyszynkōw pode krisbaumym, mandle ze makōwkōw niy stanyły we gŏrdzielu; coby te świynta bōły richtig czasym spyndzōnym ze familijōm.

(H.Maśnica – rechtorka)

Pejzaż zimowy.

Wychowawcy świetlicy zaproponowali uczniom wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej pejzaż zimowy. Zostały one wykonane białą pastą do zębów na ciemnej kartce z bloku.

Poniżej przedstawiamy prace przesłane przez dzieci.

Warsztaty językowe online

15.12.2020 trójka uczniów klasy 2b – Lena, Maja i Kevin wzięli udział w warsztatach językowych online  „Oh du schöne Weihnachtszeit”. Uczniowie pod opieką elfa przeżyli zabawną lekcję języka niemieckiego poznając m.in. nazwy związane ze słownictwem bożonarodzeniowym, powtórzyli nazwy części ciała oraz kolory. Następnie uczniowie przeszli przez quiz znajomości kolęd oraz pakowali prezenty online. Nasi uczniowie mieli możliwość porównać swoje znajomości językowe oraz wiedzę  o krajach niemieckojęzycznych z uczniami innych szkół
z województwa śląskiego.

(Dorota Zakrzowska)