SP28 Zabrze
Jasełka 2022

Dn. 21.12 w naszej szkole odbyły się Jasełka przygotowane przez uczniów, zarówno starszych jak i młodszych. W godzinach popołudniowych dbył się również pokaz dla lokalnej społeczności, podczas którego zostały zebrane środki w ramach akcji charytatywnej Mary’s Meal. 

 

Wszawica – procedury

Szanowni Państwo!!!

U nielicznych dzieci w szkole pojawiły się we włosach wszy.Proszę, abyście Państwo kontrolowali i sprawdzali na co dzień włosy Waszych dzieci. W poniższym załączniku znajdują się procedury pojawienia się wszawicy w szkole.

 

Procedury- Wszawica

Mała Liga Recytatorów

Dzisiaj odbylo się w naszej szkole drugie spotkanie w ramach Małej Ligi Recytatorów. Jury przewodniczyl Pan Jerzy Kuczera.

Barbórka

Dzisiaj w naszej szkole gościliśmy górników z grupy Gwarel. Wspólnie razem śpiewaliśmy piosenki, dzieci recytowały wierszyki, opowiadały legendy. Także gornicy służyli swoją wiedzą i opowiadali o węglu. Nawet odbyło się pasowanie na Górnika. Było pięknie i wesoło. Dziękujemy naszym gościom. Szczęść Boże Górników!

 

Święto Szkoły

25 listopada nasza szkoła obchodziła swoje święto. Wszystkie klasy uczciły ten dzień angażując się we wspólne tańce – makarenę oraz belgijkę. 

Podsumowanie zbiórki talenciaków!

Szanowni Państwo, Drodzy uczniowie

 

20.11.2022 r. zakończyliśmy  zbiórkę Talenciaków, w ramach programu przygotowanego przez Lidl „Szkoły Pełne Talentów”. Czas na krótkie podsumowanie. 

Pragnę poinformować, że od września do 20.11.2022 r. udało nam się zebrać 10 697 Talenciaków.
To wspaniały wynik.

Talenciaki w znacznej części już wymieniliśmy na nagrody po ogólnych  konsultacjach i ocenie potrzeb szkoły. Do wymienienia zostało nam  jeszcze 847  Talenciaków.

Z tej okazji pragnę podziękować za OGROMNE zaangażowanie Was Wszystkich.

Z pewnym wzruszeniem każdego dnia obserwowałam, jak przynosiliście  lub przypisywaliście Talenciaki i cieszyliście się tak jak ja, że ich liczba stale rośnie. Jak pokazała ta akcja, razem możemy wiele. 

            W swoich podziękowaniach nie mogę pominąć ucznia klasy IIb oraz uczniów klasy VIIIa, którzy pomagali mi przy skanowaniu Talenciaków. Byli to : Karol K. – 2B, Kamil P. – 8A, Ksawery B. – 8A, Michalina Z. – 8A, Sonia G. – 8A, Agata K. – 8A, Magdalena K. – 8A, Wiktoria N. – 8A i  Alicja B. – 8A.

W załączniku przedstawiam formularz zamówionych nagród.

Jeszcze raz bardzo Wam wszystkim dziękuję 🙂

Pozdrawiam,

Pedagog szkolny, Justyna Maciejewska

Zamówienie Talenciaki

SZKOŁA DO HYMNU

Kolejny już rok nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” zorganizowanej z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez państwo polskie. 10  listopada wszyscy nasi uczniowie, dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz pracownicy szkoły wspólnie wykonali  na dwóch salach lekcyjnych pełną wersję „Mazurka  Dąbrowskiego”. W tym dniu obowiązywał strój galowy bądź biało – czerwony.

UCZCILIŚMY 104 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Listopad jest miesiącem, w którym czcimy kolejne rocznice odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. W tym roku obchodzimy 104 rocznicę tego jakże ważnego dla Polaków wydarzenia. Tę trudną drogę naszych przodków mającą na celu doprowadzenie do odzyskania niepodległości przypomnieli naszej społeczności szkolnej uczniowie klasy VIa, kl. IV i kl. V podczas uroczystej akademii zorganizowanej 9 listopada. Całość została wzbogacona pieśniami patriotycznymi w wykonaniu naszego szkolnego chóru oraz przez Justynkę z klasy VIIIb, która solo wykonała utwory „O mój rozmarynie” oraz „Rozkwitały pąki białych róż”. Organizatorkami akademii były panie: Agnieszka Łukaszek, Iwona Boborowska, Dorota Zabielna.

 

Jesienny grill klasy 1B

Na początku listopada dzieci z kl.1b miały w szkole pierwszego grilla. Mogły upiec ulubione kiełbaski, a następnie zjeść ze smakiem. Wszystkim bardzo smakowało takie jedzonko.

Konkurs na głównego księgowego

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 28 im. Miłośników Rokitnicy w Zabrzu ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze: główny księgowy. 

Szczegółowe informacje w poniższym załączniku.

Nabór na głównego księgowego