SP28 Zabrze

Wydarzenia – Motylki

linia-ruchomy-obrazek-0447

Rok szkolny 2021/2022

linia-ruchomy-obrazek-0447

Jadwiga Szewczuk

linia-ruchomy-obrazek-0447

26 listopada grupa „Motylki ” stała się prawdziwymi przedszkolakami. Właśnie dzisiaj odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Pani dyrektor pasowała każdego przedszkolaka, każdy otrzymał pamiątkowy dyplom. Dzieci prezentowały swoje umiejętności przed panią dyrektor. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły wesoły taniec przedszkolaka.

linia-ruchomy-obrazek-044725 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Gromadnie zawitały do grupy najmłodszych przedszkolaków, do „Motylków”. To był Dzień wspaniałej zabawy bo dzieci lubią misiek misie lubią dzieci.

linia-ruchomy-obrazek-0447

10 listopada w przeddzień Święta Niepodległości najmłodsi, grupa „Motylki ” przyłączyła się do obchodów Święta. Wysłuchaliśmy hymnu narodowego, wykonaliśmy prace plastyczne.

linia-ruchomy-obrazek-04476 listopada najmłodsze przedszkolaki z grupy”Motylki” wybrały się na pierwszą swoją wycieczkę do sali zabaw „Alele” w Wojkowicach. To była wspaniała zabawa i sprawdzian dla najmłodszych jak poradzą sobie w nowe sytuacji. Zdali go na szóstkę i świetnie się bawili.

linia-ruchomy-obrazek-0447

28 października grupa „Motylki ” obchodziła Dzień Marchewki „. W tym dniu wszystko było marchewkowe, stroje, zabawy, marchewki królowały również na talerzach przedszkolaków.

linia-ruchomy-obrazek-0447

Powitanie jesieni – najmłodsi w przedszkolu „Motylki ” witają jesień.

linia-ruchomy-obrazek-0447Rok szkolny 2020/2021

linia-ruchomy-obrazek-0447

Zakończenie roku szkolnego.

24 czerwca 2021r. odbyło się uroczyste zakończenie przedszkola.
Na pożegnanie przygotowaliśmy krótki program artystyczny. Były kwiaty, podziękowania, pamiątkowe dyplomy, nagrody oraz zdjęcia. Sami zobaczcie. (M.Kuśmierczak)

linia-ruchomy-obrazek-0447

Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka nasza pani zorganizowała dla nas zawody sportowe. Rzut do celu, zabawy z piłką, wyścigi rzędów to konkurencje, w których mogliśmy się sprawdzić. Wszyscy byliśmy świetni. Otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy i medale, które wręczył nam sam Król Lew. Było też małe co nieco do schrupania, by siły nas nie opuściły. Następnego dnia wybraliśmy się na najpyszniejsze lody na świecie do pobliskiej lodziarni. Bardzo nam smakowały. Mniam, mniam. To był wspaniały Dzień Dziecka.

linia-ruchomy-obrazek-0447

Dzień Matki

Motylki mamom z okazji ich święta:))

linia-ruchomy-obrazek-0447

Konkurs „Wielkanocna ozdoba”.

linia-ruchomy-obrazek-0447

Powitanie wiosny.

22 marca świętowaliśmy powitanie wiosny. Z tej okazji wspólnymi siłami zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy „Panią Wiosnę” z różnorodnych materiałów. Zadbaliśmy o każdy szczegół, by się pięknie prezentowała.

linia-ruchomy-obrazek-0447

Dzień Kobiet

8 marca tradycyjnie obchodziliśmy Dzień Kobiet. Chłopcy składali Paniom i wszystkim dziewczynkom życzenia oraz wręczali kwiaty. To był bardzo miły dzień. Sami zobaczcie.

linia-ruchomy-obrazek-0447

Urodziny Janoscha.

5 marca grupa Motylki postanowiła uczcić 89-te urodziny pana Janoscha, który napisał dla dzieci m.in. bardzo pouczającą książkę pt.: „Idziemy po skarb”. Nasza pani przeczytała nam jej fragmenty. Dowiedzieliśmy się z niej, że największym skarbem na ziemi jest przyjaźń.
Medal za najładniejszego misia-bohatera tej książki zdobyła Wiktoria Stanchly-Markuzel, drugie miejsce przyznaliśmy demokratycznie Jenifer Nadolskiej-Grabarczyk i Anastazji Piernikarczyk. Natomiast specjalne wyróżnienie otrzymała Helena Długosz.

linia-ruchomy-obrazek-0447

Mali konstruktorzy!!!

3 marca nasza pani urządziła nam Dzień Konstruktora.
W tym dniu projektowaliśmy i budowaliśmy z klocków nasze wspaniałe budowle: wieżowce, zoo, statek, zamek i wiele innych interesujących budowli. Dzień minął nam bardzo pracowicie. Sami zobaczcie.

linia-ruchomy-obrazek-0447

Spotkanie z pielęgniarką.

12 i  19 lutego 2021 r. grupa „Motylki” gościła panią pielęgniarkę szkolną, która opowiadała nam o swojej pracy. Dzięki tym spotkaniom mogliśmy poznać  bliżej ten ciekawy zawód. Poznaliśmy wyposażenie apteczki pierwszej pomocy oraz nauczyliśmy się opatrywać skaleczenia, mierzyć temperaturę oraz unieruchamiać rękę na temblaku z chusty trójkątnej. Te spotkania były dla nas bardzo pouczające.

linia-ruchomy-obrazek-0447

Mali ratownicy.

11 lutego 2021r. grupa „Motylki” gościła ratownika medycznego. Dzieci dowiedziały się, jak trudna i odpowiedzialna jest to praca. Wytrwale ćwiczyły pozycję boczną ustaloną oraz jak wezwać pomoc, gdy zachodzi taka potrzeba. Świetnie zapamiętały nr alarmowy 112 oraz 999 na pogotowie ratunkowe. Wszyscy uczestnicy warsztatów z udzielania pierwszej pomocy otrzymali certyfikat jego ukończenia. Gratulujemy 🙂

 

Bal karnawałowy

01.02.2021. w grupie „0” odbył się bal karnawałowy. Najpierw było strojenie sali: dmuchanie baloników, wiązanie sznureczków i przygotowywanie serpentyn ozdobnych. Następnie zakładanie fantastycznych kostiumów na bal. Wszyscy prezentowali się wspaniale. Były konkursy z nagrodami
i oczywiście wybraliśmy królową i króla balu, którzy najładniej tańczyli. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszego balu.

linia-ruchomy-obrazek-0447

Wigilijka klasowa

22 grudnia grupa Motylki spotkała się na wigilijce klasowej. Najpierw wspólnie przygotowaliśmy dekorację stołu m.in. w postaci długiego łańcucha, który bardzo ładnie prezentował się na naszym wigilijnym stole. Potem tradycyjnie śpiewaliśmy kolędy. Nie zabrakło też życzeń, opłatka
i słodkości. Naszą wigilijkę uświetniła swoją obecnością Pani dyrektor Bożena Olichwer. Było nam niezmiernie miło.

linia-ruchomy-obrazek-0447

Odwiedziny św. Mikołaja

07 grudnia 2020r. odwiedził nas Mikołaj. Tradycyjnie przybył do naszego przedszkola z całą swoją świtą. Na powitanie zaśpiewaliśmy mu piosenkę pt.: „Choinka”. Potem Mikołaj wręczył wszystkim dzieciom słodkie prezenty. Niektórzy musieli obiecać poprawę swojego zachowania, by otrzymać podarek. Na zakończenie zaprosiliśmy Mikołaja, by za rok znów nas odwiedził i oczywiście podziękowaliśmy pięknie za wszystkie prezenty.

By mieć Mikołaja trochę dłużej, postanowiliśmy go namalować na wielkim papierze. Sami zobaczcie. Skończony wizerunek Mikołaja wisi w naszej klasie.

(M. Kuśmierczak)

linia-ruchomy-obrazek-0447

Dzień Pluszowego Misia tradycyjnie obchodziliśmy 25 listopada. W tym dniu opowiadaliśmy o swoich ukochanych misiach, które w tym roku musiały niestety zostać w domu. Były też zabawy ze śpiewem o całej rodzinie misiów. Potem wycinaliśmy misie z papieru i ozdabialiśmy według uznania. Na zakończenie przygotowaliśmy wystawę naszych prac. Sami zobaczcie.

   (M. Kuśmierczak)

linia-ruchomy-obrazek-0447

Z okazji Święta Szkoły w grupie „Motylki” odbyły się zawody sportowe, wyścigi drużyn z piłką, malowanie tortu i ozdabianie go dowolną techniką oraz wielkie budowle z różnorodnych klocków. Bawiliśmy się wspaniale. Sami popatrzcie.

   (M. Kuśmierczak)

 

linia-ruchomy-obrazek-0447

Dzień Chłopaka

30 września tradycyjnie obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Naszym chłopcom zaśpiewaliśmy 100 lat oraz składaliśmy im najlepsze życzenia w dniu ich święta. Oczywiście nie zabrakło słodkości dla wszystkich gości.

             (M. Kuśmierczak)

linia-ruchomy-obrazek-0447

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

21 września 2020r. świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym szczególnym dla nas dniu odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów oraz medali, bo nasza Pani awansowała nas na prawdziwych Przedszkolaków- Starszaków. Oczywiście był malutki torcik z jedną świeczką oraz słodycze dla wszystkich dzieci.

           (M. Kuśmierczak)

linia-ruchomy-obrazek-0447

Rok szkolny 2019/2020

linia-ruchomy-obrazek-0447

ODWIEDZINY PANI BIBLIOTEKARKI

Dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziła p.Iwona Kwaśniak. Wraz
z dwiema uczennicami przeczytała opowiadanie „Bajka” ze zboru „Wszystkie przygody Żabka Ropucha”. Spotkaniu towarzyszyły grupowe misie z projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”.

linia-ruchomy-obrazek-0447

WARSZTATY Z DBANIA O ZĘBY ORAZ UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY
Dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w warsztatach. Najpierw dzieci dowiedziały się jak prawidłowo dbać o zęby,a następnie jak udzielać pierwszej pomocy.

linia-ruchomy-obrazek-0447

Wycieczka do „WIEJSKIEJ CHATY”  w  Bojkowie koło Gliwic

Dzieci zobaczyły  zwierzęta zamieszkujące w gospodarstwie. Poznały pracę rolnika oraz jego 17.10.2019 r.  „BIEDRONKI”  udały się na wycieczkę do gospodarstwa „Wiejska Chata”. narzędzia pracy wykorzystywane dawniej w rolnictwie. Dowiedziały się skąd ludzie biorą jedzenie, jak przygotowują zapasy na zimę Wzięły udział w warsztatach podczas których wykonały kukiełki z warzyw. Jadły też  pyszne pieczone ziemniaki. Pełne radości wróciły przywożąc własnoręcznie zrobione  pamiątki.

 

linia-ruchomy-obrazek-0447

Kasztany i żołędzie

Jesień to wspaniała  pora na kasztanowe zabawy. „BIEDRONKI” zaprosiły do przedszkola rodziców, dziadków, rodzeństwo,  ciocie, wujków, czyli wszystkich chętnych, którzy dysponują  wolnym  czasem na zajęcia. 18 października 2019 r. udowodniliśmy, że kasztany, żołędzie nie muszą nieruchomo leżeć w koszyku, ale można je ciekawie wykorzystać. Przedszkolaki razem ze swoimi najbliższymi wykazali się wielka pomysłowością, tworząc różne leśne ludki  i  zwierzaki – cudaki.  To była wspaniała zabawa!

linia-ruchomy-obrazek-0447

„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 września zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują 
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Tego dnia, dzieci z grupy  „BIEDRONKI” zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Przedszkolaki tańczyły, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej,  budowały budowle z  klocków. Radość i  śmiech świadczyły o  wspaniałej zabawie. Pani  Dyrektor  odwiedziła grupę, życzyła dzieciom miłego święta  i  wręczyła też dyplomy. Zgodnie  z  zasadami  zdrowego odżywiania, dzieci częstowały się tego dnia różnymi owocami, otrzymały też balony na pamiątkę.

 

linia-ruchomy-obrazek-0447

Dzieci z grup Biedronki i Misie wybrały się na targ. Podczas spaceru dzieci mogły obejrzeć warzywa i owoce oraz przyjrzeć się pracy sprzedawcy.

linia-ruchomy-obrazek-0447

Rok szkolny 2018/2019

linia-ruchomy-obrazek-0447

KARNAWAŁ
Dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w balu karnawałowym. Wszyscy zaprezentowali piękne stroje, a dobrej zabawie nie było końca. Uczestnicy brali udział w wielu konkursach, wyłoniono także króla i królową balu. Dzień ten na długo pozostał w pamięci dzieci:)

linia-ruchomy-obrazek-0447

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY
W oddziałach przedszkolnych realizowany jest projekt „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Projekt ten, ma na celu propagowanie czytelnictwa wśród dzieci poprzez wspólne czytanie. Dziś dzieci odwiedziła Pani Wicedyrektor, która zaprezentowała dwie wersje znanego wiersza .Najpierw przeczytana została oryginalna wersja wiersza Juliana Tuwima „Kotek. Następnie Pani Wicedyrektor przeczytała ten sam wiersz w gwarze śląskiej. Dzieciom bardzo podobał się prezentowany utwór, a wersja śląska bardzo je zaciekawiła.

linia-ruchomy-obrazek-0447

Mały miś w świecie wielkiej literatury

Oddziały Przedszkolne realizują  projekt „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Projekt ten ma na celu propagowanie czytelnictwa wśród dzieci. Z tej okazji przedszkolaki odwiedziła Pani Dyrektor, która przeczytała wiersz „Ptasie radio” Juliana Tuwima. Dzieci słuchały z ogromnym zaciekawieniem. Spotkaniu towarzyszyły grupowe misie, które pomagają w realizacji projektu:)

linia-ruchomy-obrazek-0447

Rok szkolny 2017/2018

Wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna. PP z komentarzem

linia-ruchomy-obrazek-0447Dzień Rodziny

Najstarsze przedszkolaki zaprosiły swoich rodziców na występ przygotowany z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci pięknie powiedziały wiersze, zaśpiewały piosenki i zatańczyły wspólnie z rodzicami. Na koniec programu artystycznego, biedronki wręczyły rodzicom przygotowane prezenty wraz z życzeniami. Spotkanie z rodzicami zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

linia-ruchomy-obrazek-0447Bajkowy Dzień Dziecka w MOSiRze

Z okazji Dnia Dziecka wszystkie przedszkolaki udały się na wycieczkę organizowaną w Zabrzańskim MOSiRze. Było mnóstwo słodyczy i sportowych atrakcji.

linia-ruchomy-obrazek-0447DBAMY O ZĘBY

  Dzieci z oddziałów  przedszkolnych wzięły udział w akcji promującej dbanie o zęby. Misiaki, Myszki i Biedronki dowiedziały się jak prawidłowo myć zęby oraz jak często należy odwiedzać stomatologa. Na koniec wszyscy wykonali pracę plastyczną oraz w prawidłowy sposób umyli zęby.
 

linia-ruchomy-obrazek-0447Meksykańskie rytmy

Wiadomo, że muzyka łagodzi obyczaje, uwalnia dużo pozytywnej energii oraz zdecydowanie poprawia nastrój. Dlatego dzisiaj biedronki tańczyły spontanicznie do rytmów meksykańskich.

linia-ruchomy-obrazek-0447Pajęcza sieć

Dzisiaj dzieci wspólnie musiały utkać sieć pajęczą z przyniesionych włóczek. A następnie przejść jak najszybciej i najsprawniej przez utworzoną przeszkodę. Biedronki podczas zabawy świetnie się bawiły i co najważniejsze współpracowały ze sobą.
 

linia-ruchomy-obrazek-0447Wycieczka do kina

W kwietniu biedronki po raz pierwszy miały okazję wspólnie pojechać do kina na bajkę „Fernando”. Bajka była zarówno wesoła jak i wzruszająca, więc dzieci śmiały się, ale również niektórymi zakręciła się łezka w oku.

linia-ruchomy-obrazek-0447

Sprawny przedszkolak w SP 31

26.03.2018 przedszkolaki brały udział w zawodach sportowych „sprawny przedszkolak” które były organizowane przez szkołę podstawową nr 31 w Zabrzu. Najstarsza grupa – 6 latki uczestniczyły w zawodach, natomiast młodsi koledzy i koleżanki gorąco kibicowali. Biedronki świetnie się bawiły i zajęły III miejsce.

linia-ruchomy-obrazek-0447

Wielkanoc

Od początku Wielkiego Tygodnia w grupie Biedronek panował świąteczny nastrój. Dzieci rozmawiały o zwyczajach związanych z Wielkanocą oraz przygotowywały rozmaite ozdoby: pisanki, koszyczki, papierowe ozdoby na stół wielkanocny oraz sadziły rzeżuchę.

linia-ruchomy-obrazek-0447WALENTYNKI

14 luty to dzień Świętego Walentego obchodzony na całym świecie jako święto miłości. Z okazji tego dnia, Biedronki wysłuchały legendy o patronie tego święta, a później w nietypowy sposób (bo na plecach) rysowały kartki Walentynkowe i wspólnie bawiły się przy muzyce.

 

linia-ruchomy-obrazek-0447Dzień Babci i Dziadka

W ziomowy miesiąc styczeń, wpisane są takie dni które wzbudzają pozytywne emocje – to Dzień Babci i Dziadka. Dlatego, aby uczcić tak ważne święto, dzieci zaprosiły swoich dziadków na urocze spotkanie. Biedronki zaprezentowały się od strony artystycznej, wręczyły prezenty, a poźniej wspólnie z najbliższymi usiadły do stołu pełnego słodkości.

linia-ruchomy-obrazek-0447Bal nad bale w karnawale
Nowy rok się zaczął i karnawał się zaczął, dlatego wszystkie przedszkolaki przyszły 17 stycznia z dobrymi humorami i pięknymi strojami. Wspólnie tańczyliśmy, prezentowaliśmy stroje, dobrze się bawiliśmy. Było mnóstwo księżniczek, spider manów, piratów. A na koniec wybraliśmy króla i królową balu, czyli te dzieci które przez cały bal najpiękniej się bawiły.
 

linia-ruchomy-obrazek-0447Hej kolęda, kolęda
W grudniu dzieci zaprosiły swoich najbliższych na kolędowanie.  Wszyscy wspólnie śpiewali, a później biedronki wraz z rodzicami mogli wykazać się swoją artystyczno-plastyczną duszą, ponieważ dekorowali pierniki kolorowymi pisakami i cukierkami. Dzieci również wręczyły przybyłym gościom przygotowane wcześniej prezenty – kartki świąteczne oraz ozdoby choinkowe zrobione z masy porcelanowej.
 
 
linia-ruchomy-obrazek-0447Mikołaj

6 grudnia był dniem pełnym atrakcji dla dzieci. Rano biedronki znalazły prezenty pod kominkiem, a poźniej jechały na halę sportową MOSiR w Zabrzu. A tam mnóstwo prezentów, tańce, malowanie twarzy, szaleństwa na zamkach dmuchanych, a także spotkanie z prawdziwym Mikołajem 🙂 Dzieci wróciły bardzo szczęśliwe i zadowolone.

linia-ruchomy-obrazek-0447CZARY MARY ANDRZEJKOWE

Ostatniego dnia listopada z okazji Andrzejek dzieci miały możliwość sobie powróżenia. Dzieki wróżbie z butami, okazało się, że Xavier najszybciej się ożeni 😉 inne dzieci również dowiedziały się co ciekawego może je spotkać w najbliższej i dalszej przyszłości.

 

linia-ruchomy-obrazek-0447„Nasze kulinarne podboje”

Za oknem jesienna aura, raz słońce, raz deszcz. Ale grupie biedronek to nie straszne, dzieci zrobiły przepyszną sałatkę owocową, ponieważ dobrze wiedzą jak ważne jest spożywane produktów zdrowych i pełnych witamin. A najlepiej smakują te dania, które samodzielnie się przygotuje.

linia-ruchomy-obrazek-0447

Dzień Chłopca

W ostatni piątek września świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki wręczyły upominki swoim kolegom, a później wszyscy usiedli do wspólnego poczęstunku, aby w przyjemny sposób uczcić ten dzień.

linia-ruchomy-obrazek-0447

ROK SZKOLNY 2016-2017

Podstawa programowa wychowania przedszkolnego

linia-ruchomy-obrazek-0447Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w oddziałach przedszkolnych odbyło się 22 czerwca 2017r. o godz. 11 na sali gimnastycznej. Przedszkolaki w odświętnych strojach zaprezentowały widowni krótki program artystyczny uświetniony polonezem.  Punktem kulminacyjnym było wręczanie przez panią dyrektor podziękowań najbardziej zasłużonym rodzicom oraz dyplomów i pamiątkowych książeczek naszym milusińskim. Na zakończenie dzieci po raz ostatni udały się  do sal na słodki poczęstunek i pożegnanie swoich pań.

linia-ruchomy-obrazek-0447Dzień Rodziny

W piątek 9 czerwca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Rodziny.
Na tę ważną uroczystość grupy Misiaków i Biedronek pięknie przebrane,  przygotowały program artystyczny. Po przedstawieniu przedszkolacy wręczyli swym rodzicom własnoręcznie przygotowane upominki. Na zakończenie był słodki poczęstunek. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za przybycie i wspólnie spędzone popołudnie.

linia-ruchomy-obrazek-0447

18 maja 2017r. pojechaliśmy na wycieczkę do Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie.  Obejrzeliśmy tam m.in. eksponaty dotyczące historii chleba oraz „Bajkę o chlebie”. Oczywiście jedliśmy też chlebek, który wcześniej sami uformowaliśmy. Wycieczkę zakończyliśmy pobytem na placu zabaw z karuzelą. Bawiliśmy się świetnie. Pogoda nam sprzyjała. Resztę zobaczcie na zdjęciach.

linia-ruchomy-obrazek-0447

05.05.2017. zakończyła się akcja zbiórki makulatury, plastikowych korków i baterii.

Oto najlepsi ekolodzy w tym roku szkolnym.
makulatura
I miejsce Julia Pudło- 47 kg
II miejsce Adrian Solga -42 kg
III miejsce Seweryn Pragacz – 29 kg
baterie
I mejsce Bartłomiej Faron – 127 sztuk
II miejsce Julia Jakubczak – 100 sztuk
korki
I miejsce Julia Jakubczak  1670 sztuk
Wyróżnienia otrzymują:
Antonina Szkudlarek, Mateusz Michałuszko, Anna Kostka, Kinga Waligóra, Mikołaj Mijas, Bartłomiej Stoiński.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział w akcji.

linia-ruchomy-obrazek-0447Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

3 kwietnia 2017 roku delegacja z grupy Misiaków i Biedronek uczestniczyła w Miejskim Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II organizowanym przez Przedszkole nr 38 w Zabrzu-Helence. Oczywiście bawiliśmy się świetnie. Zajęliśmy zaszczytne pierwsze miejsce. Naprawdę wykazaliśmy się dużą znajomością szczegółów z życia papieża Jana Pawła II.

linia-ruchomy-obrazek-0447Teatrzyk

27 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru obejrzeliśmy w naszej szkole teatrzyk o dinozaurze pt. „Teo, śląski dinoazur”. Wszystkim dzieciom przedstawienie bardzo się podobało.

linia-ruchomy-obrazek-0447

Wiosenne kapelusze

 Na powitanie wiosny robiliśmy wspaniałe wiosenne kapelusze. Tak się w nich prezentowaliśmy. Prawda, że wspaniale wyglądaliśmy?

linia-ruchomy-obrazek-0447Bal karnawałowy

10.02.2017. odbył się w przedszkolu bal karnawałowy. Wspólnie z Misiakami bawiliśmy się wspaniale. Nasze panie wymyśliły dla nas wiele ciekawych konkursów z nagrodami. Był test ze znajomości bajek, taniec z balonem, taniec z woreczkiem na głowie, taniec na okrągłej podstawce, wybraliśmy króla i królową balu w Biedronkach i Misiakach oraz parę najładniej tańczącą.  Każdy też otrzymał nagrodę za wspaniałe  przebranie. Były wróżki, królewny,cyganki, pirat, czarownica, strażak, policjant i wiele innych postaci. Po szaleństwach zjedliśmy małe co nieco. Nasze mamy przygotowały dla nas wspaniały poczęstunek. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.

 

linia-ruchomy-obrazek-0447Dzień Babci i Dziadka

Z okazji Dnia Babci i Dziadka 3 lutego 2017r. gościliśmy w naszym przedszkolu bardzo zacnych gości. Jak się domyślacie byli to nasi dziadkowie. Imprezę uświetniła swoja obecnością pani dyrektor Bożena Olichwer. Z trudem pomieściliśmy się w naszej sali. Razem z Misiakami przygotowaliśmy program artystyczny, który składał się z wierszyków i piosenek. Zatańczyliśmy też dla naszych gości krakowiaka. Potem wręczaliśmy babciom i dziadkom prezenty, które pomogły nam przygotować nasze panie. Na zakończenie oczywiście był słodki poczęstunek. Wszyscy świetnie się bawili. Wzruszeni babcie i dziadkowie długo jeszcze będą wspominać to wydarzenie.

 

linia-ruchomy-obrazek-0447

WOŚP 2017

13 stycznia 2017r. w naszej szkole odbył się kiermasz WOŚP. My też dołożyliśmy swoją cegiełkę. Zebraliśmy 233,60 zł. Bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy.

linia-ruchomy-obrazek-0447

Jasełka w przedszkolu odbyły się 20 grudnia 2016 r. Misiaki i Biedronki z ogromnym zaangażowaniem prezentowały swoje umiejętności przed licznie zgromadzoną publicznością. Mali aktorzy stanęli na wysokości zadania.  Wspólne kolędowanie przy akordach gitary wycisnęło łzy wzruszenia w maleńkim, wrażliwym serduszku aniołka. Rodzice mają powody do dumy. Bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy za przybycie i wspólnie spędzony czas przy wigilijnym stole. Podziękowania składamy  też na ręce wszystkich osób, które zaangażowały się w przygotowanie wigilijnego stołu.

linia-ruchomy-obrazek-0447Nasze zabawy na śniegu.

Tak wspólnymi siłami ulepiliśmy bałwanka- Smurfa.

linia-ruchomy-obrazek-0447

8 XII byliśmy razem z Misiakami na wycieczce w sali gier i zabaw Frajda w Zabrzu. Jak się bawiliśmy? Sami zobaczcie!

linia-ruchomy-obrazek-0447

6 XII odwiedził nas Mikołaj w asyście aniołka i diabełka. Oj! A jakie fajne prezenty dostaliśmy! O Naszych grzecznych paniach też pamiętał.

 

linia-ruchomy-obrazek-0447

2 XII wspólnie z Misiakami przygotowaliśmy krótką akademię z okazji Barbórki. Przybył do nas prawdziwy górnik pan Paweł Bomba, który opowiadał nam o ciężkiej pracy górników. Odwiedziła nas też pani Grażynka Kiendyś- żona górnika. Nie zabrakło pani dyrektor Bożeny Olichwer i naszych rodziców. Były piosenki, wierszyki,inscenizacja, życzenia i oczywiście słodki poczęstunek. Na zakończenie wręczyliśmy naszemu honorowemu gościowi wielką laurkę i kwiaty. Wszyscy byli bardzo zadowoleni.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy tym, którzy uczestniczyli w tej uroczystości i pomagali w jej przygotowaniu.

linia-ruchomy-obrazek-0447

Z okazji corocznego święta SP 28 im. Miłośników Rokitnicy, Biedronki przygotowały bukiety własnoręcznie wykonanych kwiatów, które można podziwiać na szkolnym holu.
Wszystkiego najlepszego dla Naszej Szkoły.

linia-ruchomy-obrazek-0447

21 listopada Biedronki okrzyknęły zgodnie Dniem Picia Soków. Z tej okazji II śniadanie okrasiły soczkami wieloowocowymi, które baaaaaaaaaardzo im smakowały. Akcja ma charakter rozwojowy.

linia-ruchomy-obrazek-0447

W bieżącym roku szkolnym wszystkie Biedronki przystąpiły do akcji „Owoce w szkole”. Dostajemy pyszne marchewki, gruszki, jabłka, rzodkiewki, borówki, papryczkę, czasem soczki. Wszystko jest bardzo zdrowe i pyszne. W sam raz na drugie śniadanie, czy podwieczorek dla tych, którzy zostają dłużej w przedszkolu. Poznajemy nowe smaki i bardzo nam się to podoba.

linia-ruchomy-obrazek-0447

Od bieżącego roku szkolnego przedszkolaki – Biedronki i Misie jedzą nie tylko pyszne obiady na szkolnej stołówce, ale również śniadania. Posiłki są bardzo różnorodne i smaczne. Pani Marzenka wraz z całą ekipą stara się zadowolić nawet te najbardziej wybredne podniebienia maluchów. Dzieciaki bardzo chętnie jedzą posiłki. W gromadzie smakuje najlepiej.

linia-ruchomy-obrazek-0447

Zabawa w teatr 10.11.2016.

Co to był za dzień!  Biedronki i Misie urządziły zabawę w teatr. Była widownia, scena, pacynki z prawdziwego zdarzenia
i oczywiście wspaniali, mali  aktorzy.

linia-ruchomy-obrazek-0447

Kasztanowe ludziki 28.09.

Grupa „Biedronki”   wyprodukowała serię kasztanowych ludzików. Dzieci wręcz prześcigały się w pomysłach. Zabawa była przednia ! A to efekty naszej ciężkiej pracy.

 

linia-ruchomy-obrazek-0447

Tak się bawią Biedronki na wyremontowanym placu zabaw przy naszej szkole:

linia-ruchomy-obrazek-0447

Zdrowe odżywianie 20.10.

My  – Biedronki, obiecujemy solenie, zdrowo się odżywiać, dlatego uczymy się pilnie, jak przyrządzać pyszne, jesienne sałatki.

linia-ruchomy-obrazek-0447

Nowe pomoce 18.10.

 Stało się.  Mamy nowe pomoce dydaktyczne. Hura!!! Dzięki nim, dzieci z deficytami rozwojowymi, będą mogły szybciej
i łatwiej pokonywać trudności w nauce oraz harmonijnie się rozwijać. Wymarzone klocki konstrukcyjne cieszą się ogromnym powodzeniem wśród Biedronek. Sami zobaczcie, jakie cuda potrafią budować. Dziękujemy.

linia-ruchomy-obrazek-0447

Zaczynamy!!!

o 11:00 –  przedszkolaki zaczęły swoją przygodę w oddziale przedszkolnym przy SP 28.

linia-ruchomy-obrazek-04472015/2016

linia-ruchomy-obrazek-0447

Wyjście do przedszkola – czyli
z wizytą u naszych koleżanek i kolegów

linia-ruchomy-obrazek-0447

Wycieczka do Palmiarni w Gliwicach

Dzieci z grupy „Misiaki” wraz z nauczycielami  odwiedziły  Palmiarnię w Gliwicach. Chętnie i z ogromnym zaciekawieniem obserwowały rośliny i zwierzęta. Największym zainteresowaniem cieszył się pawilon akwarystyczny, w którym dzieci mogły podziwiać gatunki ryb
z całego świata.  Wycieczka dostarczyła dzieciom wiele radości oraz poszerzyła ich wiedzę przyrodniczą.

linia-ruchomy-obrazek-0447