„Kasztanobranie”

Od połowy września 2021 r. nasza szkoła uczestniczyła w akcji „Kasztanobranie” Akcję organizuje firma Pharmeco współpracująca z firmami farmaceutycznymi. Szkoła, poprzez udział w zbiórce może pozyskać dodatkowe fundusze: 50 gr. za kilogram kasztanów. Warunkiem było uzbieranie minimum 750 kg.
Akcja okazała się wielkim sukcesem – uzbieraliśmy łącznie ponad 2 tys. kilogramów. Zaangażowali się zarówno uczniowie, przedszkolaki jak i ich rodzice oraz członkowie rodzin. Najwięcej kasztanów uzbierały klasy: I a (580 kg), VIII a (310 kg), V a (306 kg).
Zbiórka została zakończona 18 października wraz
z odebraniem kasztanów przez firmę Pharmeco. W akcji załadowania 2 ton kasztanów z dużym zaangażowaniem
i poświęceniem wzięli udział chłopcy kl. VIII b oraz panie
z obsługi.
Indywidualni rekordziści akcji zostaną wypisani na liście umieszczonej niebawem na gazetce Samorządu szkolnego.
Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękujemy.

linia-ruchomy-obrazek-0447 Rok szkolny 2019/2020

Samorząd Uczniowski zaprasza do zapoznania się z Prawami Dziecka.

view.genial.ly/5ee7d25c7d53aa0d01c8f7d9/interactive-content-prawa-dziecka

view.genial.ly/5ecb9e97ac6a980d91d4e186/presentation-prawa-dziecka

Rok szkolny 2017/18

W roku szkolnym 2017/18 opiekunkami Dużego Samorządu Uczniowskiego zostały ponownie p. Paulina Drzastwa i p. Agnieszka Derlatka

przewodnicząca – Julia Foks kl.VII b

z-ca przewodniczącej – Magdalena Kluk kl. VI b

z-ca przewodniczącej – Mateusz Oleksy kl. VI b

z-ca przewodniczącej – Rafał Kwiecień kl. VI a

W roku szkolnym 2017/18 opiekunkami Małego Samorządu Uczniowskiego została p. Ewa Rogacka, Joanna Greaser, Agnieszka Gleich

przewodnicząca – Wiktoria Bąk kl.  III d

z-ca przewodniczącej – Michał Buczek kl. II a

z-ca przewodniczącej – Alicja Breitkopf kl. III a

Ważniejsze wydarzenia:

linia-ruchomy-obrazek-0447  Światowy Dzień Pluszowego Misia

Jak co roku , 24 listopada, obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Klasy I – III oraz oddziały przedszkolne spotkały się na sali gimnastycznej, aby uczcić to sympatyczne święto. Misie wzięły udział w konkursie na największego, najmniejszego i najgrubszego. Oto zwycięzcy wyłonieni przez komisję w składzie: p. dyrektor Bożena Olichwer, p. Renata Urban oraz p. Sylwia Durlej:
właścicielka największego misia – Julia Pudło, klasa I a,
właściciel najmniejszego misia – Wojciech Witek – klasa III c,
właścicielka najgrubszego misia – Michalina Szydłowska – klasa III c.
W czasie tego spotkania wysłuchaliśmy piosenki o Misiu Uszatku oraz zaśpiewaliśmy znany przebój „Stary niedźwiedź mocno śpi”.

linia-ruchomy-obrazek-0447Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada świętowaliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.  Tego dnia rano pojawiła się  na gazetce Samorządu Uczniowskiego „Galeria Życzliwości”. Było to miejsce, gdzie można było przyklejać karteczki z miłymi słowami dla innych. Z godziny na godzinę galeria wypełniała się życzliwymi liścikami.
Inną atrakcją tego święta była możliwość przytulenia się do p. dyrektor. W czasie jednej z przerw pani dyrektor stała na korytarzu i przytulała chętne dzieci, a chętnych było wielu. Kolejka w ogóle się nie zmniejszała. Musimy się starać , aby każdy dzień był pełen życzliwości.

linia-ruchomy-obrazek-0447W roku szkolnym 2016/17 opiekunkami Samorządu Uczniowskiego zostały p. Paulina Drzastwa i p. Agnieszka Derlatka

przewodnicząca – Daria Pudło kl.VI b

z-ca przewodniczącej – Julia Foks kl. VI b

z-ca przewodniczącej – Wiktoria Kosz kl. V b

W roku szkolnym 2016/2017 zostały przeprowadzone wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego wśród uczniów klas I – III. W wyniku głosowania:

przewodniczącą została uczennica klasy III c-  Natalia Poliwka,

z- ca uczeń kl. II c – Stanisław Duda

z – ca uczennica kl. II a  – Julia Hiero

Opiekunami Samorządu Uczniowskiego kl. I – III są p. Ewa Rogacka i p. Krystyna Włoczyk.

Systematycznie odbywają się zebrania przedstawicieli samorządu, na których uczniowie wysuwają swoje propozycje do realizacji zadań.

Działania Samorządu Uczniowskiego w tym roku szkolnym:

• Przygotowanie prac plastycznych, „Bukiet dla pani”, przez samorządy wszystkich klas I-III przeznaczonych do udekorowania sali na akademię z okazji Dnia Nauczyciela
  • Obchody Narodowego Święta Niepodległości poprzez biało – czerwony ubiór.
  • Przeprowadzenie konkursu dotyczącego wiedzy historycznej związanej z uzyskaniem przez Polskę niepodległości.
  • Wykonanie przez członków samorządu kotylionów dla gości zaproszonych na Święto Szkoły.
  • Organizacja Dnia Pluszowego Misia – spotkanie klas I – III
    i oddziałów przedszkolnych na sali gimnastycznej. Nagrodzenie właścicieli największego i najmniejszego misia.

linia-ruchomy-obrazek-04476 XII Samorząd Szkolny zaprosił do szkoły św. Mikołaja. Mikołajowi towarzyszył aniołek i diabełek. Aniołek rozdawał cukierki, a diabełek gonił niegrzeczne dzieci i udzielał im reprymendy. W rezultacie wszystkie dzieci otrzymały prezenty.

Z okazji Dnia Nauczyciela, w imieniu wszystkich uczniów szkoły, Samorząd Szkolny, tańcem, piosenką, kwiatami i pięknymi życzeniami podziękował swoim nauczycielom!!!