Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/sp28/domains/sp28.zabrze.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2715 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/sp28/domains/sp28.zabrze.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2719 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/sp28/domains/sp28.zabrze.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3622 Warsztaty językowe w Opolu – SP28 Zabrze
SP28 Zabrze

Warsztaty językowe w Opolu

linia-ruchomy-obrazek-0447

 19.11.2019 grupa uczniów z klas piątych oraz szóstych wzięła udział w warsztatach językowych “Eine kulinarische Reise durch Schlesien”, organizowanych przez Centralną Bibliotekę Josepha von Eichendorfa w Opolu. Uczniowie mieli okazję wykazać się swoją zdobytą na lekcjach wiedzą z języka niemieckiego, poszerzając przy tym swoje kompetencje. Konkursy i zabawa sprawiły, że uczniowie uświadomili sobie jakie dania pochodzą ze Śląska. Mieliśmy okazję również pozwiedzać budynek nowoczesnej biblioteki i dość nawet do archiwum.  Następnie przeszliśmy się zabytkowymi uliczkami oraz mostami do galerii WuBePe, gdzie wysłuchaliśmy wykładu „Pfefferkuchen – Eine Reise der Sinne … durch Schlesien”. Po wykładzie udaliśmy się na zwiedzanie wystawy, dotyczącej historii powstawania pierników. Wystawa połączona była z grą dydaktyczną. Zadowoleni uczniowie wrócili z nowymi informacjami do Zabrza w godzinach popołudniowych. (D. Zakrzowska)

linia-ruchomy-obrazek-0447